Rituálna čakrová meditácia

Pomôcky:

čakrové karty, obrázky

čajová sviečka

éterické oleje, alebo čakrové vykurovacie tyčinky

polodrahokamy

hudba k jednotlivým čakrám

čaj z bazalky Tulsi a pod.

Zmes 100% esenciálnych olejov Meditácia

Postup:

Najprv si pripravíme miesto, kde budeme meditáciu robiť. Do stredu položíme čajovú sviečku a okolo sviečky rozložíme čakrové karty prislúchajúce k jednotlivým čakrám. Pod sviečku som položila symbol kvetu života, ktorý lieči telo aj dušu, harmonizuje. Často sa používa v zlatej farbe, ale aj vyfarbený jednotlivými farbami čakier. Pri meditácii môžete popíjať čaj z posvätnej bazalky Tulsi, ktorá celkovo harmonizuje telo a dušu a používa sa do harmonizačných čajov.

Pri meditácii som použila liečivé čakrové karty "Diamantová vesmírna kvetina", ktoré majú peknú farebnosť a cez symbol "vesmírnej kvetiny" pomáhajú liečiť jednotlivé čakry. Ak máte miesto pripravené najprv ho vydymte vykurovacími tyčinkami posvätného dreva Palo Santo, kadidlovými, či inými, ktoré nechajte dohorieť na oltári. Dymom priestor nielen vyčistíte, ale aj aktivujete karty. Potom už môžete pristúpiť k samotnej meditácii. Najprv zapálime sviečku zápalkami, pričom zapálenou zápalkou urobíme nad knotom trikrát symbol rovnoramenného kríža, ktorý vyjadruje posvätnosť čísla 4. 

Štyri ramená kríža predstavujú 4 svetové strany ku ktorým prislúchajú 4 živly (zem, voda, vzduch, oheň). Rovnoramenný kríž je znakom ladnosti, vyrovnanosti, zdravia, sily, dokonalosti a vesmírneho súladu. Uctievalo ho mnoho prírodných kultúr a bol uctievaný aj Slovanmi. Pri tom ako zapaľujeme sviečku tiež uvedieme dôvod s akým sviečku zapaľujeme. "Zapaľujem túto sviecu na preliečenie mojich čakier od prvej základnej čakry až po siedmu korunnú čakru. Tak sa staň." Po zapálení sviece pristúpime k meditácii s kartami. Zoberieme do ruky kartu I. čakry a spojíme sa cez ňu s planétou ZEM. Keď cítime spojenie, začneme prijímať liečivú energiu, ktorá tečie cez symbol  do prvej čakry. V popise kariet je uvedené, že symbol je nápomocný pri napojení a pri prijímaní energie. Ak necítite priame napojenie, stačí meditovať kým cítite príjemnú energiu, pocitovo. Pred meditáciou môžete do sviečky pridať 1-2 kvapky éterických olejov prislúchajúcich k jednotlivým čakrám, prípadne zapáliť vykurovaciu tyčinku prislúchajúcu danej čakre. Pomôcť si môžete aj kamienkami, ktoré si priložíte na danú čakru, alebo podržíte v ruke. Hudbu k jednotlivým čakrám nájdete TU.

1. čakra (červená): Spojenie so srdcom Zeme, Istota, Stabilita, Energia Zeme, Kreativita, Blahobyt, Polarita

Éterické oleje: cédrové drevo, pačuli (zemité vône)

Aktivačné kamene: červený jaspis a granát

Pri druhej čakre sa podľa kariet spájame s planétou VENUŠA:

2. čakra (oranžová): Prijímam liečivú energiu oranžovej, Vitalita, Plodnosť, Sexualita, Som v prítomnosti – tu a teraz, Radosť z môjho bytia, Spokojnosť

Éterické oleje: ylang-ylang, santalové drevo (majú afrodiziakálne účinky a pomáhajú našim sexuálnym a reprodukčným energiám)

Aktivačné kamene: karneol a zlatý topaz

Pri tretej čakre sa spájame s hviezdou SLNKO:

3.  čakra (žltá): Energia Slnka, Moje slnko, Teplo, Moc, Vnútorné dieťa, Imunita, Harmónia

Éterické oleje: citrón

Aktivačné kamene: citrín

Pri štvrtej čakre sa spájame s vesmírnym telesom MESIAC a jeho striebornou energiou:

4. čakra (zelená/ružová): Uzdravenie, Môj chrám, Dych, Život, Odpustenie, Láska, Duša

Éterické oleje: geránium (olej lásky a dôvery)

Aktivačné kamene: heliotrop (zelenočervený jaspis), harmonizačný kameň: ruženín

Pri piatej čakre sa spájame s planétou JUPITER:

5. čakra (bledomodrá): Komunikácia, Hlas, Moja ženská/mužská polarita, Vyrovnanosť, Oddych, Verím si, Brána

Éterické oleje: eukalyptus

Aktivačné kamene: modrý achát

Pri šiestej čakre sa spájame s hviezdou SÍRIUS:

6. čakra (tmavomodrá): Božské bytie, Pokoj, Tretie oko, Poznanie, Sebavedomie, Tvorivosť, Intuícia

Éterické oleje: levanduľa

Aktivačné kamene: sodalit

Pri siedmej čakre sa spájame s Centrálnym Slnkom, slnkom všetkých sĺnk, prameňom Svetla, zdrojom prapôvodného Svetla:

7. čakra (fialová až biela): Zdroj, Kozmické šťastie, Kozmický blahobyt, Kozmický človek, Kozmická láska, Odvaha, Ľahkosť, Jedinečnosť

Éterické oleje: kadidlo

Aktivačné kamene: tmavo fialový ametyst

Po každej jednotlivej meditácii poďakujte príslušným hviezdam, planétam, či vesmírnym telesám za pomoc (písané v popise kariet). Sviečku nechajte dohorieť, nezhasínajte ju. Túto meditáciu berte len ako inšpiráciu. Meditovať môžete aj s každou čakrou osobitne počas jedného týždňa, teda 7 dní a to tak, že si zapálite čakrovú sviecu. Každý deň zapálite časť sviece prislúchajúcu danej čakre, sviecu zhasínate zhasínadlom na sviečky, zásadne nie sfúknutím. Uzdravenie čakier dosiahnete aj trávením času v prírode, alebo cvičením jógy, taj-či, či či-kungu. Meditovať, či cvičiť môžete aj na silových miestach/zónach.