Moringový Milkshake

Zloženie:

1 pohár mandľové mlieko

1 ČL moringový prášok

1 banán

BIO RAW prášok zo šťavy z mladého jačmeňa 

Postup:

Mandľové mlieko, lyžičku prášku z moringy a jeden banán spolu vymiešame tyčovým mixérom do krémovej konzistencie a podávame. Milkshake má príjemnú chuť a navyše je veľmi zdravý, nakoľko moringa patrí medzi superfoods.

V listoch Moringy sa skrýva niekoľkonásobne viac živín ako v rovnakom množstve iných všeobecne známych prírodných zdrojoch, ktoré sú bežnou súčasťou našej potreby. Len pre porovnanie: 25 – krát viac železa ako špenát, 15 – krát viac draslíka ako banány, 9 – krát viac proteínu ako jogurt, 17 – krát viac vápnika ako mlieko, 10 – krát viac vitamínu C ako červené hrozno.

Najvýznamnejšie vitamíny: A, C, D, E, K, B1, B2, B3, B5, B7,B9, B12.

Najvýznamnejšie minerály: vápnik, horčík, fluór, molybdén, železo, mangán, sodík, draslík, selén, fosfor, zinok, síra, chróm.

Ďalšie významné zložky: proteíny, chlorofyl, dôležité stopové prvky, enzýmy.

Podľa ajurvédy pôsobí samotný list Moringy pri viac ako 300 chorobách. Mnohé z účinkov, ktoré jej pripisujú v Indii, boli potvrdené modernými vedeckými štúdiami.

Pravidelné užívanie Moringy má za následok, že máme viac energie, cítime sa mladší a vitálnejší a celkovo lepšie vyzeráme. A keďže v našom tele všetko so všetkým súvisí, určite to prispeje aj k lepšej psychickej pohode.