Deodorant


Zloženie I:

50ml hamamelová voda

5 ml aloe vera gél

2ml alkohol (40% vodka)

1 lyžička glycerín

1 lyžička sóda bikarbóna

5 kvapiek grepové jadrá

3 kvapky EO šalvia

3 kvapky EO citrónová tráva


Zloženie II:

5g mandľový olej

1g Olivem 1000

41g hamamelová voda

1g kukuričný škrob

1g oxid zinočnatý

1g (30 kvapiek) Bactipur

16 kvapiek EO (po 4 kvapkách šalvie, tymiánu, eukalyptu a mäty)

0,3g (12 kvapiek) Cosgard (konzervant)

Sprejový deodorant

Postup I:

V hamamelovej vode rozpustíme jednu lyžičku sódy bikarbóny, ktorá pôsobí ako deodorant, eliminuje zápach, jednu lyžičku glycerínu, 5 ml aloe vera gélu a 2 ml alkoholu (40% vodka). Potom pridáme 5 kvapiek prírodného konzervantu grepové jadrá, ktorý tiež bráni rozvoju baktérií a je úplne prírodný a éterické oleje šalviu a citrónovú trávu. Použite sprejovku s jemným rozprašovaním.

Použitie:

Tento deodorant nie je až taký účinný, ale postačí na bežné osvieženie počas dňa, alebo na voľný čas. Môžete však do neho pridať ešte deodorant Bactipur, ktorý je rozpustný vo vode. 


Krémový roll-on deodorant

Postup II:

Vo vodnej lázni zahrejeme mandľový olej spolu s emulgátorom Olivem 1000 na teplotu, kedy sa emulgátor rozpustí v oleji (cca 70°C). Do druhej misky dáme hamamelovú vodu, kukuričný škrob a oxid zinočnatý (prírodný antibakteriálny deodorant) a zahrejeme spolu s prvou miskou vo vodnej lázni na rovnakú teplotu. Potom pomaly, za stáleho miešania metličkou, alebo mixérom na kapučíno, vlievať vodnú fázu do olejovej – vzniká emulzia. Pretože Olivemu je v recepte málo, bude emulzia riedka ako mliečko. Po zchladnutí na teplotu pod 40°C pridáme Bactipur (aktívny deodorant na zvýšenie účinnosti, kúpiť TU), 16 kvapiek éterických olejov podľa vlastnej voľby, pre pánov do už uvedenej zmesi šalvie, tymiánu, eukalyptu a mäty môžeme pridať 3 kvapky éterického oleja tea tree, a konzervant Cosgard. Zmes vložíme do roll-on guličky.

Zmes 100% esenciálnych olejov 

GOLD DEO 

(určené na výrobu deodorantov)