Krémový abrazívny čistič

Zloženie:

100g jedlá sóda

50g tekuté mydlo

(alebo prostriedok na riad)

2 lyžičky voda

4 kvapky EO citrónová tráva

2 kvapky EO rozmarín

Zmes 100% esenciálnych olejov INF (Inflammation/ Zápal), proti zápalom v tele, určené na masáž postihnutých miest, či inhaláciu

Postup:

Do 100g jedlej sódy vlejeme 50g tekutého mydla (kúpiť TU) alebo prostriedku na riad. Potom pridáme 2 lyžičky vody a éterické oleje citrónová tráva (lemongrasová silica) a rozmarín pre vôňu.

Použitie:

Na čistenie rúry, pripálených hrncov, odkvapkávača na riad, sporáku, ale aj na vaňu, či umývadlo, všade tam, kde by ste použili mierne abrazívny krémový čistič/soft scrub. Pri odolných škvrnách, teda napr. pri čistení hrncov, či rúry je potrebné nechať pôsobiť aspoň 15-30 minút. Prostriedok nič nepoškrabe, nakoľko sóda je mäkká, ale dávajte si pozor na hubky na riad môžu poškrabať napr. vodovodné batérie, či bielu lesklú kuchynskú linku. Uvedené je len menšie množstvo. Prostriedok pri dlhodobom státí môže zatvrdnúť. Stačí pridať trošku teplej vody a pretrepať v nádobe. 


Tip:

Prinášam jeden tip na hubku, ktorá nepoškriabe. Ide o melamínovú hubku tzv. magic sponge, magickú hubku, ktorá všetko vyčistí, ale nepoškriabe. Ide o nano technológiu. Vyčistila som ňou napr. znečistenú stenu, bielu lesklú kuchynskú linku bez toho, aby ju poškrabala, vodovodné batérie, akrylovú vaňu, nakoľko normálna hubka na riad by ju mohla poškrabať, a rôzne škvrny, ktoré nešli ničím dole. Vyčistí aj pripálenú žehličku. Hubka sa nehodí na umývanie riadu, ale môže pomôcť s pripálenými hrncami. Ja ju kupujem na AliExpresse, kde sa dá veľmi lacno kúpiť (kúpiť TU, platí sa vopred kartou).