Okrasná guľa falošný patchwork

Pomôcky:

polystyrénová guľa 8 cm

bordová saténová stuha 

4 cm x 3 m

béžová saténová stuha

4 cm x 3 m

stredová dekoračná stuha

1,5 cm

špendlíky

Zmes 100% esenciálnych olejov Sústrediť sa

Postup:

1) Nastriháme si saténovú stuhu bordovú a béžovú na 8 cm pásiky. Jednotlivé pásiky začneme pripínať na polystyrénovú guľu. Prvý špendlík zapichneme asi 1 mm pod okraj stuhy.


2) Stuhu zložíme do trojuholníka a pripíname najprv jednu a potom druhú stranu. Nezabúdame špendliť vždy 1 mm pod okraj stuhy, aby nebolo vidno stredové špendlíky. Špendlíkové hlavičky by mali byť ukryté pod stuhou.


3) Rovnako postupujeme aj s ďalším kúskom stuhy. Špendliť začneme v strede gule a stuhu priložíme tak, aby sme vytvorili druhý trojuholník presne oproti prvému.
4) Rovnakým spôsobom pokračujeme aj s ďalšími dvoma pásikmi stuhy. Vznikne nám stred okrasnej gule.

5)  Druhý rad začneme stuhou béžovej farby. Stuhu prišpendlíme asi 1,5 cm od stredu gule. Špendlíme stále rovnakým spôsobom ako prvý rad, teda prvé štyri stuhy špendlíme rovnako len o 1,5 cm nižšie ako prvý rad, ďalšie 4 stuhy špendlíme tak, aby nám vznikla hviezda.

6) Tretí a posledný rad špendlíme opäť rovnakým spôsobom asi o 1,5 cm nižšie. Pri tomto rade môžeme aj spôsob zmeniť a začať pripínať bordovú stuhu do koncových cípov hviezdy. Rovnako ozdobíme aj druhú pologuľu. Pri poslednom rade je vhodné stuhu o niečo skrátiť tak, aby nezasahovala do druhej polovice gule. Ja som ju skrátila na 3,5 cm šírky a 7 cm dĺžky.

7) Hotovú okrasnú guľu po obvode ozdobíme okrasnou mašľou, aby sme zakryli posledný rad špendlíkov. Posledné 2 špendlíky môžeme prišpendliť na okraji stuhy v zlatej časti tak, aby boli čo najmenej viditeľné, prípadne stredovú stuhu nalepiť.