Suchý šampón


Zloženie:

2PL koreňa kosatca v prášku

(kúpiť TU)

2PL kukuričný škrob

Zmes 100% esenciálnych olejov HAIR (na vlasy)

Suchý šampón

Postup:

Obidva prášky zmiešame. Vlasy rozdelíme do úzkych pravidelných pásov a posypeme práškom ku korienkom vlasov. Pomôcť si môžeme aj hrubším štetcom na make-up. Necháme absorbovať všetok tuk (mazivo) najmenej 2 minúty (2-10 minút) a potom vlasy dôkladne prekefujeme, aby sme sa zbavili prášku. Použiť môžeme aj fén s chladným vzduchom na odstránenie prášku z vlasov.

Použitie:

Suchý šampón je praktický pomocník na cestách, výletoch či pobyte na chate s obmedzeným prístupom vody, kedy svoj zovňajšok potrebujete jednoducho a rýchlo zatraktívniť. Do prášku je možné použiť aj sódu bikarbónu a aj nejaké éterické oleje pre vôňu ako napr. levanduľa spolu s gerániom a ylang-ylang v rovnakom pomere. Aj základom suchých šampónov z obchodu je škrob, väčšinou ryžový, ktorý absorbuje mastnotu, teda princíp fungovania domáceho suchého šampónu a šampónu z obchodu je rovnaký. Kosatcový prášok tiež absorbuje mastnotu a používa sa aj samotný ako suchý šampón.


Zloženie:

50ml filtrovaná voda

1 lyžička alkohol

1 lyžička jedlá sóda

EO levanduľa 2 kvapky

EO geránium 1 kvapka

Mokrý & Suchý šampón (Wet & Dry)

Postup:

Prefiltrujeme vodu cez domácu filtračnú kanvicu, alebo použijeme kojeneckú vodu z obchodu. Pridáme 1 lyžičku jedlej sódy, ktorú rozpustíme vo vode a jednu lyžičku alkoholu (vodka, alebo lieh z lekárne). Pridáme éterické oleje levanduľa a geránium a vlejeme zmes do sprejového rozprašovača.

Použitie:

Nastriekame sprej ku korienkom vlasov a necháme uschnúť.