Olej na modriny a odreniny

Zloženie:

50 ml konopný olej

12 kvapiek EO slamienka

12 kvapiek EO cyprus

3 kvapky EO gáfor

3 kvapky EO levanduľa 

100% esenciálny olej slamienka

Postup:

Stačí všetky esenciálne oleje nakvapkať do konopného oleja a používať. Namiesto konopného oleja môžete použiť aj iný olej ako napríklad arnikový, alebo aj ľubovníkový, ktorý tiež lieči modriny, podliatiny a hojí rany. Ja som použila hojivý CBD konopný olej.

Tento olej mi pomohol pri silných modrinách a pomohol preliečiť kolená od pádu z bicykla na betón. Každý deň bolo viditeľné zlepšenie a bolo to aj menej bolestivé. 

Najúčinnejšou látkou v oleji je esenciálny olej zo slamienky (Helichrysum italicum). Málokto vie, že ide o najúčinnejší liečivý a regeneračný olej v aromaterapii. Pomáha liečiť fraktury a zlomené kosti a urychľuje tvorbu nového tkaniva. Pomáha predchádzať opuchom a zápalom, uľavuje od bolesti a urýchľuje liečbu zjazveného tkaniva lepšie ako akýkoľvek iný esenciálny olej.  Vďaka svojim protizápalovým účinkom je slamienka najvhodnejším esenciálnym olejom pre liečbu a ukľudnenie zapáleného tkaniva.

Lieči modriny, opuchy, zápaly šliach, karpálny tunel, rezné rany, odreniny, jazvy, popáleniny, strie, kŕčové žily a hemoroidy. Pomáha očistiť lymfu a tým zbavuje telo opuchov. Je vynikajúcim liečiteľom bolesti kĺbov, chrbta, sedacieho nervu, karpálneho tunela atď. Zastavuje krvácanie.

Slamienku v tej najvyššej terapeutickej kvalite CTEO môžete kúpiť TU. Tento esenciálny olej by nemal chýbať v žiadnej lekárničke a je určite nenahraditeľný pomocníkom hlavne pre športovcov.

Použila som aj esenciálny olej cyprus (Cupressus sempervirens), ktorý tiež znižuje opuchy, zmierňuje modriny, pomliaždeniny, či kŕčové žily.

Ďalej som použila gáfor, ktorý tlmí bolesť, či všestrannú levanduľu, ktorá lieči jazvy, rany, popáleniny. 

Olej má zvýšené riedenie a aplikuje sa hlavne na postihnuté oblasti. Môžete tiež používať na boľavé kolená, či unavené lýtka. Nepoužívajte ho na masáž z dôvodu zvýšenej dávky esenciálnych olejov, je vhodný iba na terapeutické ošetrenie postihnutých miest.