Pleťový ílový čistiaci gél a pena

Zloženie:

4 lyžičky suchá zmes

(bentonítový íl, marocký íl rhasooul, biely íl kaolín, riasa spirulina, aktívne uhlie)

5 lyžičiek tekuté mydlo 

(kúpiť TU)

2 lyžičky jojobový olej

1 kvapka vitamín E

1 kvapka panthenol

5 kvapiek grepové jadrá (prírodný konzervant)

3 kvapky EO levanduľa

Pleťový ílový čistiaci gél

Postup:

Namiešame si suchú zmes ílov, riasy spiruliny, kozmetického aktívneho uhlia a dáme ju bokom. Potom zmiešame 2 lyžičky jojobového oleja s vitamínom E, panthenolom a 5 lyžičkami čistého prírodného tekutého mydla podľa vlastného výberu. Pridáme 3 kvapky éterického oleja levanduľa a 5 kvapiek úplne prírodného konzervantu grepové jadrá. Potom do zmesi pridáme už namiešanú suchú zmes ílov, ktorú sme predtým dali bokom a poriadne vymiešame. Zmes dáme do dávkovača. Do zmesi môžete pridať aj glycerín alebo aloe vera.

Zloženie a pomôcky:

40 ml prírodné tekuté mydlo

1 lyžička jojobový olej

1 lyžička glycerín

1 kvapka vitamín E

1 kvapka panthenol

4 kvapky grepové jadrá

3 kvapky EO levanduľa

2 kvapky EO harmanček

110 ml filtrovaná voda

speňovacia nádobka (kúpiť TU)

Zmes 100% esenciálnych olejov NOBAPA (No back pain/ žiadna bolesť chrbta), určená na masáže

Pleťová čistiaca pena

Postup:

Do speňovacej nádobky nalejeme 40 ml tekutého mydla a pridáme jojobový olej, glycerín, vitamín E, panthenol, prírodný konzervant grepové jadrá a éterické oleje harmanček a levanduľu. Celú zmes zalejeme filtrovanou vodou cez domácu filtračnú kanvicu, alebo kojeneckou vodou z obchodu, aby sa zmes nekazila. Speňovacia nádobka nám zo zmesi vytvorí nádhernú penu.

Použitie:

Pleť si opláchnite vodou a naneste čistiaci gél, alebo penu krúživými pohybmi. Opláchnite tvár vodou, dočistite pleťovou vodou, prípadne bylinkovým čajom naneseným na tampóne a naneste pleťový olej. Ak Vám základné mydlo nevyhovuje, tak výborné tekuté prírodné pleťové mydlá kúpite napr. v eshope Bionatural ;-).