Sprej na žehlenie

Zloženie:

290ml voda

60ml lieh

1/2 lyžičky škrob

38 kvapiek EO levanduľa

2 kvapky EO rozmarín

Zmes 100% esenciálnych olejov SUBY C-1, na podporu liečby nádorových ochorení, obsahuje vzácne druhy kadidla, myrhu, či ružu stolistú, určené na inhaláciu, inhaláciou sa dostane do krvného obehu

Postup:

V studenej vode rozpustite 1/2 lyžičky, štipku, kukuričného, alebo zemiakového škrobu kúpeného v potravinách a zmes postupne zahrievajte až do bodu varu, kým nevznikne priesvitný gél. Zmes nechajte úplne vychladnúť, aby sa Vám alkohol a éterické oleje nevyparili. Do vychladenej zmesi prilejte lieh z lekárne v ktorom ste už rozpustili 38 kvapiek éterického oleja levanduľa a 2 kvapky éterického oleja rozmarín, ktorý zvýrazní vôňu levandule.

Použitie:

Sprej nasprejujte na prádlo a prežehlite. Prádlo bude mierne naškrobené a voňavé. Vhodné na prežehlenie nohavíc, pukov na nohaviciach, plátených kabátikov, posteľnej bielizne a pod.

Upozornenie:

Škrob nezalievajte priamo vriacou vodou, inak sa Vám narobia hrudky. Použite sprej s jemným rozprašovaním. Ak máte príliš hustý roztok škrobu zrieďte ho, inak sa Vám nebude jemne rozprašovať. Pri použití spreja žehlite bez pary, aby sa prebytočná voda odparila pri žehlení.

Na výrobu použite filtrovanú vodu cez domáce filtračné kanvice, aby sa sprej nekazil. Filtračná kanvica tiež odstráni tvrdosť vody.