Afrodiziakum 

(čaj, tinktúra, prášok)

Zloženie:

Catuaba kôra

Muira puama kôra

 Ruža lupene alebo púčiky

Mrazom sušené jahody 

Čaj

Zmiešame jeden diel Catuaba kôry, jeden diel kôry Muira puama, 1 diel lupeňov, alebo púčikov z ruže a jeden diel  lyofilizovaných, teda mrazom sušených jahôd. Čaj má lahodnú chuť a môže to byť pekný darček na Valentýna.

Príprava

1 PL čajovej zmesi zalejeme 1 pohárom vody a varíme na miernej teplote 10 -15 minút, následne ju lúhujeme ďalších 10-15 minút. Dochutíme medom a citrónom.

Zloženie:

250 ml 40-60% alkohol

8 g Catuaba kôra

8 g Muira puama kôra

Tinktúra

Kôru z Catuaby a Muira puamy zalejeme 40 až 60% alkoholom a necháme lúhovať 14 dní. Následne obsah precedíme.

Dávkovanie: 1ml (20 kvapiek) 3 x denne.


Zloženie:

Catuaba kôra

Muira puama kôra

Zmes 100% esenciálnych olejov DESPACITO (afrodiziakálna zmes)

Prášok

Kôru z Catuaby a z Muira puamy v pomere 1:1 pomelieme v mlynčeku na kávu do čo najjemnejšej konzistencie. Následne obsah preosejeme cez úplne jemné sitko, nakoľko ide o tvrdú kôru a niektoré časti sa nepodarí pomlieť na prášok. 

Dávkovanie: 1/4 ČL 3x denne do nápoja, môžete si však pripraviť aj kapsule (pozri Bylinkové kapsule).

Vysvetlivky:

Catuaba (Erythroxylum catuaba) - tradičné brazílske afrodiziakum, ktoré vzbudzuje túžbu u mužov aj žien. Stimuluje mozog a nervovú sústavu. Patrí k najsilnejším prírodným afrodiziakám. Neodporúča sa užívať tehotným ženám a ani dlhodobé užívanie. Často sa kombinuje s Muira puamov. 

Muira puama (Ptychopetalum olacoides) - hovorí sa jej aj amazónska viagra. Priaznivo pôsobí na hormonálnu a reprodukčnú sústavu mužov aj žien. U mužov podporuje erekciu a plodnosť a u žien harmonizuje hormonálny systém. Stimuluje libido u obidvoch pohlaví. Nie je vhodná pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obidve bylinky sa môžu ešte kombinovať s lapachom, nakoľko zvyšujú jeho účinok a ženy ich môžu doplniť ešte damiánov.  

Zaujímavými afrodiziakami sú ešte maralí koreň (Rhaponticum carthamoides), či krpčiarka šípolistá (Epimedium sagittatum).