Bachova kvetová esencia ruža šípová

Zloženie:

pramenitá voda

kvety ruže šípovej

brandy (alkohol)


Zmes 100% esenciálnych olejov BALANCE (Rovnováha)

Postup:

Pri výrobe tejto esencie použijeme slnečnú metódu, ktorá využíva pôsobenie slnečnej energie na kvety rastlín. Kvety ruže šípovej je potrebné nazbierať ráno v krásny slnečný deň. Zbierame iba plne rozvinuté kvety. Kvety sa vložia do sklenenej, či bielej keramickej misky s pramenitou vodou a nechajú sa na dopoludňajšom slnku po dobu 3 hodín. Použite vodu z prameňa, alebo zo studne, prípadne minerálnu vodu balenú v skle. Nádobu s vodou umiestnite na priame slnko, najlepšie niekde v záhrade, či na lúke, alebo aj na balkóne, teda nie za okno. Týmto spôsobom energia rastlín prejde pôsobením slnka do vody. Táto energetizovaná voda sa potom zmieša s brandy v pomere 1:1. Tento spôsob výroby používal sám Dr. Bach a dodnes tento postup dodržuje aj Bachove centrum v Anglicku. Okrem slnečnej metódy sa využíva ešte metóda varenia, ale tá je určená pre kôru, či iné výhonky rastlín, teda nie pre kvety. Kvety ruže šípovej sú jedlé a pridávajú sa do harmonizačných čajov. Ja ju mám spojenú so srdcovou čakrou a kamienkom ruženín.


Dávkovanie: 4 kvapky Bachovej esencie kvapnúť do pohára s vodou a popíjať. Opakovať 4x denne, až kým sa nebudete cítiť lepšie. 10 až 15 kvapiek môžete pridávať aj do kúpeľa.


Vysvetlivky:

Ruža šípová - prebudí vo vás záujem o krásne veci v živote a povzbudí vás k prijatiu jeho výzvy. Esencia ruže šípovej je pre tých, ktorí  úplne stratili záujem o život a postrádajú akýkoľvek entuziazmus. Človek v stave Wild Rose je rezignovaný a berie veci také aké sú, bez snahy o zmenu alebo zlepšenie. Esencia Wild Rose prebudí vo vás vitalitu a chuť opäť žiť aktívne. Často pomáha aj ľuďom, ktorí idú v živote po vopred predurčenej ceste a ich život plynie príliš jednotvárne. Ruža šípová mobilizuje skryté rezervy nadšenia, podporuje osobný rozvoj a vracia chuť do života.


Bachova kvetová terapia:

Bachova kvetová terapia je súbor 38 esencií z kvetov, ktoré liečia rôzne duševné a emocionálne stavy. Objaviteľ Bachovej kvetovej terapie - Dr. Edward Bach vychádzal z presvedčenia, že všetky choroby, ktorými človek trpí, majú svoj pôvod v negatívnych stavoch mysle. Bachove kvety pôsobia práve na tieto negatívne stavy tak, že harmonizujú myseľ a vytvárajú pozitívne postoje. 38 Bachových kvetov úplne pokrýva spektrum negatívnych stavov, v ktorých sa človek počas života nachádza.


Ako sám Dr Bach povedal, kvetové esencie pochádzajú z rastlín "vyššieho rádu" teda od takých, ktoré majú špecifické energetické vibrácie. V čase objavovania týchto rastlín bol Dr. Bach natoľko senzitívny, že dokázal cítiť vibrácie rastliny priložením na jazyk. Hneď vedel, ako na neho účinkujú, ako menia jeho vlastné vibrácie a v čom pomáhajú.

Takto zistil, že ak  máme v sebe energetickú disharmóniu, inými slovami povedané, naše vibrácie sú v niektorej časti oslabené a narušené, určitá rastlina má schopnosť nám túto správnu energetickú vibráciu znova obnoviť.

Príčina choroby sa teda nachádza na úrovni nevedomých emócií, subjektívnych citových reakcií, ktoré môžu byť blokované alebo naopak prehnane intenzívne. Dochádza k narušeniu harmonických vibrácii a vzniká strach, stres, úzkosť, apatia, odovzdanosť, depresia ...

Užívanie Bachových esencií nespôsobuje rýchle zázraky. Harmonizácia prebieha na jemnohmotnej úrovni. Citliví ľudia si však jemné záchvevy zmien uvedomujú. Často to môže byť aj vaše okolie, ktoré si zmeny na vás všimne ako prvé.

Ďalšie zaujímavé rastliny:

smrekovec opadavý - používajú sa kvety, ktoré rastú na jar naraz spolu s ihličím. Sú nádhernej purpurovej farby. Jarné ihličie a kvety smrekovca opadavého sú jedlé. Smrekovec sa používa pri nedostatku sebadôvery.


repík pravý - kvitne v letných mesiacoch, pre ľudí, ktorí skrývajú problémy za bezstarostný výraz tváre. Ide o liečivú bylinku.


zemežlč menšia - jej ružové kvety kvitnú od júna do augusta. Ide o liečivú bylinku. Pre ľudí, ktorí majú slabú vôľu a sú ovplyvniteľní.


Viacej o Bachovej terapii nájdete TU a TU


Medzi najznámejšie Bachove kvetové esencie patria kvapky na krízovú situáciu (stres, šok, atď.), ktorej hlavnou bylinou je devätorník peniažtekovitý (Helianthemum nummularium), rock rose. Patrí do čeľade cistovité - Cistaceae. Rastie aj u nás v Slovenskom krase a v okolí Štúrova na Tematínskych kopcoch. Nejde o liečivú bylinu. Často sa pestuje v záhradách. Harmonizuje psychiku pri panike,  veľkom strachu, pocitoch hrôzy a bezmocnosti. Pomáha zachovať pokoj a duchaprítomnosť v ťažkých situáciách, ako sú napríklad prírodné katastrofy, náhle vážne ochorenie, dopravná nehoda alebo cestovanie.