Šľahané tónovacie maslo

Zloženie:

100 g mangové maslo

50 g bacuri maslo

50 ml kávový olej

1 g vitamín E

12 kvapiek benzoe absolue


BIO organický kávový olej

Postup:

Do sklenenej, alebo porcelánovej misky si dáme mangové maslo a bacuri maslo. Misku položíme do vodnej lázne, teda do hrnca s vodou a obsah zahrievame dovtedy, kým sa nám mangové a bacuri maslo nerozpustia. Misku vyberieme z lázne a prilejeme do nej kávový olej (kúpiť TU). Potom misku ochladíme v studenej vodnej lázni a dáme ju do cladničky na 1 hodinu a 15 až 20 minút. V chladničke je zmes dovtedy, kým celý jej povrch nie je úplne stuhnutý. Obsah nesmie byť olejnatý, ale ani príliš tuhý, aby sa dal vyšľahať.  Konzistenciou pripomína zmäknuté až tuhšie maslo.

Následne zmes vyšľahajte ručným mixérom po dobu 5 až 10 minút. Zmes bude nadýchaná a zdvojnásobí svoj objem. Potom do nej pridajte ešte éterický olej benzoe absolue (kúpiť TU) a vitamín E (môžete vytlačiť aj z tobolky). Vitamín E je možné aj vynechať.  Zmes ešte raz prešľahajte a naplňte do uzatvárateľnej nádoby.

Výsledkom je zmes nadýchaná ako obláčik. Toto maslo zanecháva vláčny pocit a pleť jemne tónuje. Teplá vanilková vôňa benzoe a nádherná kávová vôňa kávového oleja krásne doplnia toto tónovacie maslo. Peknú hnedastú farbu kapučína dodáva maslu bacuri maslo. Ide vlastne o našľahané kapučíno vhodné na leto po slnení :-).

Vysvetlivky:

Bacuri maslo - Je bohaté na metionín, esenciálnu aminokyselinu, ktorá je primárnym zdrojom síry v tele. Pomáha pri kožných problémoch a podporuje rast vlasov a nechtov. Pomáha stabilizovať produkciu kolagénu a elastínu, je preto vhodnou voľbou do prípravkov na zrelú pleť. Má antibakteriálne a protiplesňové účinky. Používa sa tiež na liečbu rán a jaziev. Vďaka svojej výrazne tmavej farbe farbí aj kozmetické produkty a môže byť použitý do krémov a telových masiel na dosiahnutie zlatistého tónu pleti. 

Kávový olej - sa krásne vstrebáva a zanecháva na pokožke zamatový pocit. Získava sa lisovaním zelených kávových zŕn za studena. Pomáha stimulovať syntézu kolagénu a elastínu, pleť detoxikuje a čistí, je teda vhodný pre pleť so sklonom k akné, či zápalom. Priaznivo vplýva na zníženie podkožného tuku, celulitídu. Je vynikajúci antioxidant a používa sa po intenzívnom slnení, kedy pokožku krásne vyživí, osvieži a hydratuje. Kvôli svojim protizápalovým vlastnostiam priaznivo vplýva na opuchnuté okolie očí.