Roll-on modrý lotos

Zloženie:

3 kvapky 100% EO modré lekno

10 ml mandľový olej

100% esenciálny olej modrý lotos vhodný aj ako samostatný parfém, nebeská hypnotická vôňa

Postup:

Do 10 ml roll-on fľaštičky nakvapkáme 3 kvapky 100% esenciálneho oleja modré lekno, známe aj ako modrý lotos (kúpiť TU) a zalejeme mandľovým olejom. 

Ide o nádhernú sladkastú zmyselnú kvetinovú vôňu s balzamickými tónmi. Vôňa sa mi veľmi páči, som z nej nadšená. Kúpila som len vzorku esenciálneho oleja, ktorá obsahuje 12 kvapiek. Budete si pripadať ako Egyptská bohyňa. Modrý lotos bol totiž na egyptských nástenných maľbách a freskách často znázorňovaný ako k nemu privoniavajú.

Modré lekno si môžete naložiť aj do vína podľa receptu starých Egypťanov (pozri Euforické víno z modrého lotosu), či pripraviť chutný čaj (pozri Čaj z modrého lotosu).

Vysvetlivky:

Modré lekno (Nymphaea caerulea) - je pre Egypťanov a Mayov posvätnou rastlinou, nakoľko reprezentuje "symbol znovuzrodenia". V Egypte ho nájdete často vyobrazené na nástenných maľbách. Bolo používané na zvýšenie sexuálnej túžby a zmyselnosti, teda ako afrodiziakum a tiež na zvýšenie pohody, harmónie, eufórie, extázy. Vedci mu pripisujú omladzujúce vlastnosti.  Celkovo zlepšuje náladu a odstraňuje stres. Výborne detoxikuje organizmus od škodlivých látok.  Ide o prírodné sedatívum, ktoré pôsobí hlavne na psychickej úrovni. Prehlbuje meditáciu, posilňuje intuíciu a prináša lucidné sny.  Z aktívnych látok možno menovať prírodné alkaloidy, ako je nuciferín, či aporfín, ktorý vykazuje antipsychotické účinky.