Bylinky pre zdravé, pevné a väčšie prsia

Bylinky na zväčšenie poprsia majú estrogénne účinky. Obsahujú fyto-estrogény, ktoré sú vlastne prírodnou náhradou ženského hormónu estrogénu. Stimulujú prsné tkanivo a podporujú jeho zdravý rast. Fyto-estrogény je vhodné dopĺňať aj vo vyššom veku, prípadne pre uzdravenie poprsia.

K najznámejším patria:

Senovka grécka - semená obsahujú veľké množstvo diosgenínu a iných fyto-estrogénov, čo sú prírodné náhrady klasického hormónu estrogénu. Jej pravidelné užívanie pomáha stimulácii prsného tkaniva a podporuje jeho zdravý rast z hľadiska kvality.

Saw palmetto - druhou známou rastlinou je Saw Palmetto, ktorá sa využíva u mužov pri zväčšení prostaty, ale má aj veľmi dobrý vplyv na rast a kvalitu prsného tkaniva u žien. Aj táto rastlina obsahuje dostatočné množstvá fyto-živín, ktoré podporujú hormonálnu hladinu a tým aj vplývajú na obnovu rastu prsného tkaniva a to aj v prípadoch, ak ste vo vyššom veku.

Fenikel - bylinka obsahuje vysoké množstvo estrogénnych látok a už niekoľko storočí sa používa ako prostriedok pre zväčšenie pŕs u žien. Tiež podporuje produkciu mlieka, teda sa tiež využíva pred a počas dojčenia.

Divoký Yam (Dioscorea villosa) - obsahuje fyto-estrogén diosgenín, ktorý podporí rast pŕs, bylinka tiež podporuje zdravie prsného tkaniva.

Damiana - obsahuje látky ako sú alfa-pinén, beta-sisterol, beta-pinén a beta-karotén vďaka ktorým sa bylinka používa na zväčšenie prsníkov, ale známe je aj jej preventívne použitie napríklad proti rakovine prsníkov.

Angelika čínska - nestimuluje rast poprsia priamo, pomáha však v tele vyvážiť hladinu hormónov, takže bez ohľadu na to, ktorý doplnok výživy na zväčšenie poprsia používate, ak ho spojíte s užívaním angeliky čínskej, bude fungovať účinnejšie. Bylinka má horkú chuť.

Pueraria mirifica, koreň Kudzu - obsahuje najvyššie koncentrácie fytoestrogénov, teda rastlinných estrogénov, spomedzi ostatných byliniek. Dokonca viac ako senovka grécka či sója. Pueraria je natoľko silná, že nie je potrebné užívať žiadne ďalšie bylinky na podporu rastu prsníkov.

Ďalšie bylinky na zväčšenie poprsia: Šalvia lekárska, Benedikt lekársky, Srdcovník obyčajný, Kvet chmeľu, Ovsík obyčajný, koreň púpavy, Ďatelina lúčna-kvet, Ploštičník strapcovitý, Sladovka Sladkoplodá (Glycyrrhiza glabra)-lékorica, Maca.

Z daných byliniek je možné si robiť čajíky, užívať ich vnútorne alebo ich naložiť do kvalitného oleja (mandľový, slnečnicový, sézamový, jojobový, dobré je pridať aj pupalkový olej) na 15-30 dní, precediť cez gázu a po každom kúpeli ním masírovať prsia. Naložiť do oleja by ste mohli napr. kombináciu senovky gréckej, semená je však nutné nadrviť, ďateliny lúčnej a benediktu lekárskeho. Do oleja si môžete pridať kombináciu éterických olejov: 3 kvapky fenikel, 7 geránium, 2 rozmarín a 3 kvapky šalvie na 50 ml oleja. Fenikel a šalvia majú estrogénne účinky, rozmarín a geránium podporia obehový a lymfatický systém. Táto kombinácia éterických olejov aj príjemne vonia (pozri tiež masážne a telové oleje).

Na podporu produkcie mlieka počas dojčenia sa robí masážny olej z feniklu, rasce a majoránu. Vhodný je aj aníz. Do 50 ml oleja (vhodný je nechtíkový olej) pridáme po 5 kvapiek éterického oleja fenikel, rasca a majorán. Popíjať čajík môžte zo senovky gréckej a benediktu lekárskeho, ktoré zvyšujú tvorbu materského mlieka. Senovka a benedikt  fungujú lepšie, ak ich užívate naraz, nie iba jeden z nich. Pravdepodobne účinkujú lepšie v prvých pár týždňoch dojčenia, než neskôr. Asi najefektívnejšie sú v prvom týždni. Ak si nevšimnete rozdiel v tvorbe mlieka do 3 až 4 dní od začiatku užívania pravdepodobne nezaúčinkovali.

Pre pevné a hlavne zdravé prsia je vhodné v oleji (vhodné je pridať aj pupalkový olej) vylúhovať bylinku komonica lekárska, nakoľko rozpúšťa všetky hrčky, stvrdlinky, tumory, nádory v tele. Vhodná je aj na uzliny, lymfatický systém, teda na podpazušie. Môžete k nej pridať aj iné bylinky ako harmanček, nechtík, alebo ženské bylinky ako rebríček, alchemilka, ďatelina lúčna-kvet atď. Do už vymacerovaného a precedeného oleja môžete pridať éterické oleje cist ladanový (Cistus ladanifer) a geránium. Geránium a cist ladanový majú protinádorové a spevňujúce účinky na prsia a nádherne voňajú. Cist ladanový má vraj vôňu podobnú pravej ambre. Používa sa ako aromatická surovina už od staroveku. Je veľmi účinný pri liečbe nezhubných nádorov a dokonca aj rakoviny. Éterické oleje pridáme 15 kvapiek na 50 ml oleja (10 kvapiek cist a 5 kvapiek geránium). Keďže cist ladanový nie je bežný éterický olej môžete vyskúšať aj kombináciu kadidla a geránia, táto kombinácia má harmonizujúci účinok na celé telo a na hormonálny systém. Zmiešajte ich v rovnakom pomere.

Na rozpustenie rôznych cýst je vhodné vnútorné užívanie pupalkového oleja 1 kávovú lyžičku ráno a 1 večer. Užívať vnútorne 1 až 2 mesiace. Môžete aj preventívne raz za rok užívať vnútorne po dobu 1 mesiaca. Pupalkový olej môžete použiť aj ako masážny olej na prsia. Určite pomôžu aj ženské čajíky (pozri ženský čaj - čajové zmesi).

Zmes 100% esenciálnych olejov MOON (pre ženy počas cyklu)