Domov‎ > ‎Kozmetika‎ > ‎

Pleťový ílový čistiaci gél a pena


a
Zloženie:
4 lyžičky suchá zmes
(bentonítový íl, marocký íl rhasooul, biely íl kaolín, riasa spirulina, aktívne uhlie)
5 lyžičiek tekuté mydlo (kúpiť TU)
2 lyžičky jojobový olej
1 kvapka vitamín E
1 kvapka panthenol
5 kvapiek grepové jadrá (prírodný konzervant)
3 kvapky EO levanduľa
Zloženie a pomôcky:
40 ml prírodné tekuté mydlo
1 lyžička jojobový olej
1 lyžička glycerín
1 kvapka vitamín E
1 kvapka panthenol
4 kvapky grepové jadrá
3 kvapky EO levanduľa
2 kvapky EO harmanček
110 ml filtrovaná voda
speňovacia nádobka (kúpiť TU)
Pleťový ílový čistiaci gél

Postup:
Namiešame si suchú zmes ílov, riasy spiruliny, kozmetického aktívneho uhlia a dáme ju bokom. Potom zmiešame 2 lyžičky jojobového oleja s vitamínom E, panthenolom a 5 lyžičkami čistého prírodného tekutého mydla podľa vlastného výberu. Pridáme 3 kvapky éterického oleja levanduľa a 5 kvapiek úplne prírodného konzervantu grepové jadrá. Potom do zmesi pridáme už namiešanú suchú zmes ílov, ktorú sme predtým dali bokom a poriadne vymiešame. Zmes dáme do dávkovača. Do zmesi môžete pridať aj glycerín alebo aloe vera.


Pleťová čistiaca pena
Postup:
Do speňovacej nádobky nalejeme 40 ml tekutého mydla a pridáme jojobový olej, glycerín, vitamín E, panthenol, prírodný konzervant grepové jadrá a éterické oleje harmanček a levanduľu. Celú zmes zalejeme filtrovanou vodou cez domácu filtračnú kanvicu, alebo kojeneckou vodou z obchodu, aby sa zmes nekazila. Speňovacia nádobka nám zo zmesi vytvorí nádhernú penu.

Použitie:
Pleť si opláchnite vodou a naneste čistiaci gél, alebo penu krúživými pohybmi. Opláchnite tvár vodou, dočistite pleťovou vodou, prípadne bylinkovým čajom naneseným na tampóne a naneste pleťový olej. Ak Vám základné mydlo nevyhovuje, tak výborné prírodné pleťové mydlá kúpite napr. na iHerb značky Dr.Woods, alebo v eshope Bionatural od Akamuti ;-).

Video YouTube