Domov‎ > ‎Kozmetika‎ > ‎

Suchý šampónZloženie:

2PL koreňa kosatca v prášku
(kúpiť TU)
2PL kukuričný škrob
uZloženie:
50ml filtrovaná voda
1 lyžička alkohol
1 lyžička jedlá sóda
EO levanduľa 2 kvapky
EO geránium 1 kvapka
Suchý šampón
Postup:

Obidva prášky zmiešame. Vlasy rozdelíme do úzkych pravidelných pásov a posypeme práškom ku korienkom vlasov. Pomôcť si môžeme aj hrubším štetcom na make-up. Necháme absorbovať všetok tuk (mazivo) najmenej 2 minúty (2-10 minút) a potom vlasy dôkladne prekefujeme, aby sme sa zbavili prášku. Použiť môžeme aj fén s chladným vzduchom na odstránenie prášku z vlasov.

Použitie:
Suchý šampón je praktický pomocník na cestách, výletoch či pobyte na chate s obmedzeným prístupom vody, kedy svoj zovňajšok potrebujete jednoducho a rýchlo zatraktívniť. Do prášku je možné použiť aj sódu bikarbónu a aj nejaké éterické oleje pre vôňu ako napr. levanduľa spolu s gerániom a ylang-ylang v rovnakom pomere. Aj základom suchých šampónov z obchodu je škrob, väčšinou ryžový, ktorý absorbuje mastnotu, teda princíp fungovania domáceho suchého šampónu a šampónu z obchodu je rovnaký. Kosatcový prášok tiež absorbuje mastnotu a používa sa aj samotný ako suchý šampón.

Mokrý & Suchý šampón (Wet & Dry)
Postup:
Prefiltrujeme vodu cez domácu filtračnú kanvicu, alebo použijeme kojeneckú vodu z obchodu. Pridáme 1 lyžičku jedlej sódy, ktorú rozpustíme vo vode a jednu lyžičku alkoholu (vodka, alebo lieh z lekárne). Pridáme éterické oleje levanduľa a geránium a vlejeme zmes do sprejového rozprašovača.

Použitie:
Nastriekame sprej ku korienkom vlasov a necháme uschnúť.

Video YouTube