Domov‎ > ‎Čistiace prostriedky‎ > ‎

Domáci bleach/bielidlo


Zloženie:
1/3 voda
1/3 ocot
1/3 peroxid vodíka
prostriedok na riad
éterický olej citrón

Postup:

Zmiešame spolu vodu, ocot a peroxid vodíka v rovnakom pomere a pridáme pár kvapiek prostriedku na umývanie riadu a éterického oleja citrón. Na výrobu domácich prostriedkov používame filtrovanú vodu cez domáce filtračné kanvice, aby sa prostriedky nekazili. Filtračná kanvica tiež odstráni tvrdosť vody.

Použitie:
1) Na odstránenie odolných škvŕn a plesní (dezinfekčný prostriedok) - Domáci bleach/bielidlo sa používa na odstránenie odolných škvŕn, či zafarbenia vane, alebo umývadla napr. od farby na vlasy, tiež ako dezinfekčný prostriedok proti plesniam. Stačí postriekať a nechať pôsobiť 10 až 15 minút. Pri odolnejších škvrnách, či plesniach miesto posypte jedlou sódou a nastriekajte domáci bleach, opäť nechajte pôsobiť a vydrhnite špongiou.
2) Čistenie špár medzi obkladačkami - Pomocou domáceho bleachu tiež vyčistíte špáry medzi obkladačkami, stačí tak isto posypať jedlou sódou, postriekať bleachom, nechať pôsobiť a vydrhnúť.
3) Odstránenie škvŕn na oblečení - Používa sa tiež na odstránenie odolných škvŕn na oblečení. Je veľmi účinný. Stačí škvrnu postriekať a nechať pôsobiť 10 až 15 minút a potom odprať mydlom. Odstraňuje všetky škvrny a môže sa použiť bez obáv aj na farebné oblečenie. Pri odolnejších škvrnách škvrnu opäť posypte jedlou sódou, postriekajte domácim bleachom a nechajte pôsobiť. Na škvrny na oblečení je účinné aj žlčové mydlo. Používa sa aj na čistenie koberca (pozri Čistič koberca).

Video YouTube