Nosový inhalátor

Zloženie a pomôcky:

nosový inhalátor

zmes EO Breath (Dych)

Postup:

Zmes éterických olejov Breath/Dych (kúpiť TU) nakvapkáte na filter, kým nie je úplne nasiaknutý a filter vložíte naspäť do nosového inhalátora (kúpiť TU). Zmes éterických olejov Breath nielen nádherne vonia, ale aj prehlbuje dych, je svieža a má pozitívny vplyv na naše dýchacie cesty, pľúca, priedušky. Inhalátor použite vždy, keď sa potrebujete osviežiť počas dňa, či prečistiť dýchacie cesty.

Zmes éterických olejov Breath obsahuje:

Eukalyptus globulus

Bazalka

Gurjum Balsam

Mäta roľná

Klinček

Céder himalájsky

Borovica

Mäta pieporná

Kurkuma, list

Kadidlo (Boswellia serrata)

Rozmarín

Smrek

Cyprus

Tea tree

Palina

Jedľa

Myrta

Škorica Kasia (Cassia)

Oregáno

Gaultéria

Levanduľa, Kašmír

Kopaiva

Bazalka posvätná Tulsi

Majorán

Rumanček kamilkový

Kadidlo posvätné (Boswellia sacra).


Všetky zložky pôsobia synergicky, teda ešte zvyšujú celkové pôsobenie zmesi. Zmes obsahuje napr. Gaultériu (libavku, wintergreen), ktorá obsahuje methyl salicylát (derivát kyseliny salicylovej), ktorý má veľmi podobné účinky ako aspirín, zvyšuje dychovú kapacitu a má sladkú mentolovú vôňu.

Do nosového inhalátora môžete použiť aj iné zmesi éterických olejov napr. O2 MAX, ktorá zvyšuje množstvo kyslíka v krvi a bola vyvinutá na základe výskumu. Vhodné pre športovcov, alebo keď sa potrebujete zhlboka nadýchnuť.

Tiež je možné použiť zmes éterických olejov Confidence (Sebadôvera) pred dôležitým pohovorom. Pre astmatikov je vhodná zmes EO AST a pod.